birgün

0° HAFİF KAR DUŞU

Ölüm orucundaki tutuklular için eylem yapmak isteyenler gözaltına alındı

Ankara’da ölüm orucundaki Sibel Balaç ve Gökhan Yıldırım için Adalet Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak isteyenler, polisin müdahalesi sonrası gözaltına alındı.

GÜNCEL 29.04.2022 17:40
Ölüm orucundaki tutuklular için eylem yapmak isteyenler gözaltına alındı
Abone Ol google-news

BirGün Ankara

Ölüm orucundaki Sibel Balaç ve Gökhan Yıldırım için Adalet Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak isteyen 9 kişi, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Haksız ve uzun süreli hapis cezası gerekçeleriyle ölüm orucuna başlayan ve 120 günü geride bırakan Sibel Balaç ile Gökhan Yıldırım için Adalet Bakanlığı önünde açıklama yapmak isteyen ailelere izin verilmedi.

Basın açıklaması için ülkenin birçok noktasından gelen ailelerin de aralarında bulunduğu 9 kişi, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Adalet Bakanlığı önüne gitmeden sokak ortasında gözaltına alınan 9 kişi, “Bizler adalet istediğimiz için işkenceyle gözaltına alınıyoruz. İki insan adil yargılama talebiyle hapishanede ölüm orucunda” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol