birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.08.2019 21:28

Önce sürgün, sonra şiddet

Önce sürgün, sonra şiddet

AYCAN KARADAĞ

AKP’li Bergama Belediyesi’nin İmamoğlu’na destek verdiği için güneş görmeyen depoya sürdüğü Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İleri, bu sefer de saldırıya uğradı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den AKP’ye geçen Bergama Belediyesi’nde yaşanan skandallar devam ediyor. Bergama Araştırmaları Kütüphanesi’nde görev yapan İleri’nin yenilenen İBB seçimlerinin hemen ertesi günü görev yeri değiştirildi. İleri, İmamoğlu’nu desteklediği için kendisine ‘mobbing’ uygulandığını dile getirildi, bu yüzden de güneş görmeyen bir depoda görevlendirildiğini aktardı. Ardından İleri, dün İnsan Kaynakları Müdürü Şeref Topal tarafından saldırıya uğradı. Bunun üzerine İleri, savcılığa suç duyurusunda bulundu. BirGün’e konuşan İleri, yaşananları şöyle aktardı: “Şeref Topal bana, ‘Sağa sola haber yapacağına, iş yap. Arşivi aç’ dedi. Arşivi açtım sonrasında. Ardından tartıştık. Üzerime hamle yaptı. Elini suratıma vurdu. Ben de bağırdım, 'burası belediye. Bana şiddet uygulayamazsınız' diye. Şikâyetçi oldum, hakkımı arıyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız