Müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Cinayette kullanılan cam bardağın kırık parçaları bir araya getirilerek, ortaya çıkan bütünde parmak izi bulunan iki sanığın da cinayette yer aldığı tespit edildi.

Onur Şener cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında çıkan tartışmada, müzisyen Onur Şener'in, kırık cam bardakla boynundan yaralanarak öldürülmesine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre, kavga esnasında kullanılan cam bardağın kırılan parçalarının bir araya getirilmesiyle çözüldü.

Cinayetin olduğu bölgenin etrafta bulunan iş yerlerinin güvenlik kameralarını görmediğini belirleyen ekipler, olay yerinde çok sayıda cam kırığı buldu. Uzmanlar tarafınca toplanan kırık cam parçaları; renk, kalınlık, desen gibi fiziki özelliklerin yanı sıra, yüzeydeki kesitlerine göre tasnif edildi.


DAVA DOSYASINA GİRDİ

Kırık cam parçalarından oluşturulan iki bardak delil olarak dava dosyasına girerken, üçüncü bardak ise çok fazla kırıldığı için bütün haline getirilemedi. Bir araya getirilen parçaların, kavga sırasında tarafları ayırdığını iddia eden sanıklar Ali G. ve Semih S. tarafından kullanılan bardaklara ait olduğu belirlendi. Birleştirilen bardaklarda sanık Ali G. ve Semih S'nin parmak izleri ile maktul Şener’in DNA’sı bulundu.

SANIKLARIN BİRLİKTE HARETKET ETTİKLERİ BELİRLENDİ

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, İlker K. ile Şener arasındaki kavgaya müdahil olmadıklarını iddia eden sanıklar Ali G., Semih S., Gözde G. ve Jale E.’nin müşterek hareket ettikleri belirtildi.

İddianamede, şu değerlendirmeye yer verildi:

"Şener'in kafasının sol tarafında 5 santimetre düzensiz derin kesi olduğu, İlker'in ikrarıyla bu yaralanmaya kendisinin neden olduğu, Onur'un sağ tarafındaki yaralanmaların da parçalanmış bardaklardan kaynaklandığı, bardakların birinde Semih ve Ali'ye ait kan örnekleri olduğu, bu haliyle Onur'un sağ tarafındaki yaralanmanın ise Ali ile Semih’ten kaynaklandığı, yine şüpheliler Semih ve Ali'nin cam ile ellerinin kesildiği yerler birlikte düşünüldüğünde bunun maktulü yaralamaları sırasında olduğu ortaya çıkmaktadır. Şüphelilerin her birinin suçun icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener'in direncini kırdıkları anlaşılmıştır."
Sanıklar, 25 Ocak 2023'te Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak."

(İHA)