birgün

13° PARÇALI BULUTLU

ORC anketi: Millet İttifakı farkı açıyor, MHP dibi gördü!

ORC Araştırma'nın son anket sonuçlarında, Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı karşısında oy oranını artırdığı görüldü. Ankete göre Türkiye'nin en önemli sorunu ise yüzde 48,3 ile ekonomi olurken, ekonomiyi işsizlik ve sığınmacılar takip etti.

GÜNCEL 26.09.2022 14:52
ORC anketi: Millet İttifakı farkı açıyor, MHP dibi gördü!
Abone Ol google-news

Siyasi partilerin Haziran 2023'te yapılması beklenen seçimler öncesi çalışmaları sürerken ORC Araştırma’nın son anketine göre Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasındaki makasın açıldığı görüldü.

ORC Araştırma, 33 ilde toplam 6 bin 190 katılımcı ile gerçekleştirdiği son anketin sonuçlarını paylaştı.

Katılımcılara “Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusu yöneltilen ankette, Millet İttifakı’nın oy oranı yüzde 44.2 olarak kaydedildi. Cumhur İttifakı’nın oy oranı ise yüzde 36,6’da kaldı. Üçüncü ittifak olarak kurulan "Emek ve Özgürlük İttifakı"nın oy oranı ise yüzde 7,4 olarak ölçüldü.

orc-anketi-millet-ittifaki-farki-aciyor-mhp-dibi-gordu-1068129-1.

MHP YÜZDE 6’DA KALDI

Ankete göre AKP'nin oy oranı yüzde 30,6 olurken CHP'nin oy oranı yüzde 24,8 oldu. İYİ Parti oylarını yüzde 19,4'e yükseltirken MHP'nin oy oranı yüzde 6'da kaldı. Partilerin oy toplamına bakıldığında ise Millet İttifakı'nın yüzde 44,2 oy oranına sahip olduğu görüldü.

EN ÖNEMLİ SORUN EKONOMİ

"Türkiye’nin en önemli sorunları nelerdir?" sorusunun da yöneltildiği ankette, Türkiye'nin en önemli sorunu yüzde 48,3 ile ekonomi olurken, ekonomiyi "işsizlik" ve "sığınmacılar" takip etti.

orc-anketi-millet-ittifaki-farki-aciyor-mhp-dibi-gordu-1068130-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol