birgün

15° AZ BULUTLU

EĞİTİM 19.09.2021 16:57

Ordu'da bir lisede uzaktan eğitime geçildi

Ordu'nun Aybastı ilçesinde bulunan fen lisesinin 13 şubelik tüm sınıfları, koronavirüs vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçti.

Ordu'da bir lisede uzaktan eğitime geçildi

Ordu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aybastı ilçesinde bulunan fen lisesinin 13 şubelik tüm sınıflarında, koronavirüs vakaları nedeniyle "Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar Rehberi" kapsamında uzaktan eğitime geçildi.

Valilik açıklamasında konuya ilişkin şu ayrıntılara yer verildi:

"Öğrencilerimiz karantina sürecini tamamlamalarının ardından yüz yüze eğitimlerini sürdüreceklerdir. Aybastı Fen Lisesi ile birlikte okul binasını ortak kullanan Aybastı Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu ve Aybastı İmam Hatip Ortaokulu'nda karantina uygulamasına alınan hiçbir şube bulunmamakta ve bu üç okul eğitim öğretim faaliyetlerine yüz yüze devam etmektedir. Dolayısıyla dört farklı eğitim kurumunun yer aldığı okul binasında tamamen yüz yüze eğitime ara verilmemiştir."

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada vaka çıkan sınıfların karantinaya alındığını, henüz bir okulda tamamen karantina kararı alınmadığını duyurmuştu. Böylece ilk kez bir okul tamamen uzaktan eğitime geçmiş oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol