birgün

11° AZ BULUTLU

Oscar ödüllü Parazit'in oyuncusu Park So-dam kansere yakalandı

Oyuncu Park So-dam'a tiroit kanseri teşhisi konuldu. Oyuncu teşhisin ardından ameliyat oldu.

YAŞAM 15.12.2021 17:21
Oscar ödüllü Parazit'in oyuncusu Park So-dam kansere yakalandı
Abone Ol google-news

Oscar tarihine geçen 'Parazit' filminde Kim Ki-jung karakterini canlandıran Park So-dam'ın check-up sonucu kansere yakalandığını öğrendiği ve ardından tedavi olmaya başladığı belirtildi. Tiroit kanseri teşhisi konan oyuncu teşhis sonrası ameliyat oldu.

Ntv'nin haberine göre, kanser teşhisi konmadan önce yeni filmi 'Special Delivery'nin tanıtım çalışmaları için hazırlanan Park’ın planlarının değiştirmek zorunda kaldığı belirtildi. Sanatçının menajerlik ajansından yapılan açıklamada, “Park So Dam tedavisine odaklanacak ve sağlığına kavuşacak. Tedavisi elimizden geleni yapacağız” ifadeleri kullanıldı.

92. Oscar Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen (Bong Joon Ho), En İyi Uluslararası Film ve En İyi Orijinal Senaryo ödülünü alan "Parazit", Oscar tarihinde ilk kez İngilizce olmayan bir yapım olarak En İyi Film ödülünü kazanan film oldu.

Film ayrıca, Altın Küre ve SAG Ödülleri’ne de öne çıkarak pek çok eleştirmen tarafından sadece 2019’un değil 2010’ların da en iyi filmleri arasında gösterildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun