birgün

22° AÇIK

Otizm, gerçekliğiyle beyazperdede

KÜLTÜR SANAT 13.03.2022 15:59
Otizm, gerçekliğiyle beyazperdede
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

Gerçek bir otizm hikâyeden esinlenen Faik Ahmet Akıncı’nın yönettiği ‘Ya Ben Ölürsem’ filmi vizyona girmeye hazırlanıyor.

Filmin senaristliğini yapan ve 22 yıldır polis olarak görevini sürdüren Yılmaz Suvacı’nın 18 yaşındaki otizmli oğlu Mehmet ile yaşadıklarını beyazperdeye aktardığı film, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ne özel olarak 1 Nisan’da vizyona girecek.

Otizmli bir bireyin ailesiyle verdiği yaşam savaşının anlatıldığı filmde Müfit Can Saçıntı, Reha Özcan, Cenan Çamyurdu, Güliz Gündüz gibi oyuncular rol alıyor.

Filmin konusu şöyle: Yılmaz bir polis memurudur. Yılmaz’ın karısı Hülya dokuz aylık hamiledir. Çocuğun doğumu gerçekleşir. Çocuk büyürken aile yavaş yavaş evlatlarındaki diğer çocuklardan farklı davranışları ayırt etmeye başlar. Çocuk akranlarıyla iletişim kurmakta zorluk yaşamaktadır. Sadece zekâ küpüyle oynamaktadır, üç yaşına kadar ise konuşmamıştır, Aile, bir gün parkta oynarlarken bir nöroloji hekimiyle karşılaşırlar ve aile ‘Otizm’ kelimesiyle tanışır.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol