birgün

26° AÇIK

GÜNCEL 26.03.2020 08:40

Otopsi işlemi denetlenmeliydi

Otopsi işlemi denetlenmeliydi

İSMAİL ARI

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde geçen eylül 2019’da şüpheli şekilde ölen Nadira Kadirova soruşturmasına verilen takipsizlik kararına itiraz edildi. Kadirova ailesinin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, soruşturma dosyasında otopsi işlemi sırasında çekilen fotoğrafların ve videoların da bulunmadığı bildirdi. Doğan, “Bu görüntülerle otopsi raporunun doğruluğunun denetlenebilmesi, bilim insanları tarafından incelenebilmesi gerekir” dedi.

İNTİHAR NOTU OLAY YERİ FOTOĞRAFINDA

Kadirova’nın ölümünün hemen ardından yapılan olay yeri incelemesine ait fotoğraflara da BirGün ulaştı. Kadirova’nın masasının yer aldığı fotoğrafta açık olan defterde dört satırlık bir notun yer aldığı görüldü. Kadirova ailesinin avukatı İlyas Doğan, “Masadaki defterde Nadira’nın yazdığı iddia edilen intihar notunda ‘Ben size layık olamadım, uyuyacağım ve bir daha uyanmayacağım’ ifadeleri yer alıyor. Masadaki kalemle intihar notunun yazıldığını düşünürsek bu kalemde de parmak izi incelemesi yapılmalıydı” dedi. Doğan, yazı incelemesinin de gerektiği gibi yapılmadığını hatırlattı.

Bir başka olay yeri fotoğrafında ise Nadira’nın hayatına kaybetmesine neden olan silahın yerde olduğu görülüyor. AKP'li Şirin Ünal’a ait olduğu bilinen silahın şarjörü çıkarılmış bir şekilde fotoğraflanarak soruşturma dosyasına alındı.

otopsi-islemi-denetlenmeliydi-706133-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız