Antalya’da lösemi tedavisi gören ve durumu iyiye giden Öykü Arin Yazıcı, “Kök hücre bağışı yapmayı unutmayın” diyerek donör olunması için çağrıda bulundu. Anne Yazıcı ise ‘Öykü Arin’e donör ol, umut ol’ kampanyasıyla on binlerce kişinin bağış yaptığını vurguladı

Öykü Arin’den mesaj var: Kök hücre bağışı yapmayı unutmayın

Antalya’da lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin provasına katıldı. Herkese mesaj gönderen Öykü Arin, “Donör olun, umut olun ve asla vazgeçmeyin. Kök hücre bağışı yapmayı unutmayın. Sizi seviyorum” dedi.

Öykü Arin, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin ‘Romeo ve Juliet’ gösterisi provasını ailesiyle birlikte izledi. Kızının sağlık durumu hakkında bilgi veren Eylem Şen Yazıcı, vücudunda pul pul dökülmeler ve küçük kızarıklıklar olduğunu söyledi. Yazıcı, “Pul pul dökülmeler ve kızarıklıklar ilik savaşı sürecinde oldu. Şu an sadece ellerinde var. Hafif düzeyde giderek azalıyor. Durumu daha iyiye gidiyor” dedi.

Öykü’nün yaratıcı bir çocuk olduğunu belirten Yazıcı, her seferinde kendisini şaşırttığını anlattı. Evde çeşitli etkinlikler yaparak vakit geçirdiklerini söyleyen Yazıcı, “Öykü’ye kuş evi yapmaya başladık. Biz kuş evi yaparken Öykü şarkılar besteliyor. Her anı çok keyifli, çok güzel bir çocuk. Onu bu şekilde görmek beni umutlandırıyor. Her şeyin üstesinden geleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Donör olun, asla vazgeçmeyin

Öykü’ye lösemi teşhisi konulduktan sonra ‘Öykü Arin’e donör ol, umut ol’ kampanyası düzenlediklerini, bu sayede binlerce kişinin donör olmak için adım attığını anlatan Yazıcı, “Kampanya süresinde donör olmuş 2 kişi daha eşleşti. Gerçekten bunlar umut verici. Bazen vazgeçen insanlar olduğunu duyuyoruz, inanın bu kabul edilebilir bir şey değil. Siz donör olmadığınız sürece bir kişinin hayatını kurtarmayarak onu hastalığa belki de hayatını kaybetmesine bile neden oluyorsunuz. Dolayısıyla bence donör olmak keyfi bir şey değil, mecburiyettir. O yüzden donör olun, kök hücre bağışı yapın ve sakın vazgeçmeyin. Kampanya süresinde tahminen 200- 250 bin kişiyi buldu. Biz kampanyayı mümkün olduğunca sürdürmeye devam ediyoruz. Bugün kendiniz için bir şey yapın birinin hayatını kurtarın donör olun” diye konuştu.

DHA