birgün

18° AÇIK

YAŞAM 11.10.2021 10:20

Oz dizisi oyuncusu Granville Adams yaşamını yitirdi

HBO'nun popüler dizisi Oz'un sevilen oyuncusu Granville Adams, kanserle mücadelesini kaybetti. Adams, 58 yaşında yaşamını yitirdi.

Oz dizisi oyuncusu Granville Adams yaşamını yitirdi

Uzun bir süredir kanserle savaşan ünlü oyuncu Granville Adams'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

HBO'da yayınlanan Oz dizisiyle büyük bir hayran kitlesi edinen Adams'ın ölümünün ardından dizinin baş yapımcısı Tom Fontana, "İyi geceler tatlı prens, melekler şarkı söylüyor" diyerek duyurdu.

Oz'dan Dean Winters ise Adams'a büyük bir övgüde bulunurken Instagram'dan "Gülümsemesi bulaşıcıydı, kahkahası sarhoş edici. Asla ama asla kimse hakkında kötü konuşmadı. Güzel bir ruh, özleneceksin arkadaşım. Sen benim kardeşimsin ve seni tanıdığım için daya iyi bir insanım, huzur içinde uyu" paylaşımında bulundu.

Yine Oz'dan Kirk Acevedo da sosyal medyadan oyuncunun yasını tuttu ve "Kanserle uzun bir savaştan sonra bugün kardeşimi kaybettim. Kaybetmekte iyi değilim çünkü buna aşina değilim" diye yazdı.

Granville Adams, 1997-2003 yılları arasında HBO'da yayınlanan hapishane dizisi Oz'da Zahir Arif karakterini canlandırmıştı. Ayrıca Homicide: Life on the Street'te polis memuru Jeff Westby karakterine hayat vermişti.

Adams kanserle savaşırken masraflarını Oz dizisinden Fontana ve Winters üstlenmişti.

Adams, 2020'nin Aralık ayında kanser olduğunu hastanede çekilmiş bir fotoğrafıyla Instagram'dan açıklamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol