birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.09.2020 13:42

Özel Merkez Hastanesi, dakikalarca can çekişen yurttaşa müdahale etmedi!

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki bir Sebahattin Duru isimli yurttaş fenalaşarak yerde can çekişti. Özel Merkez Hastanesi'nden hiçbir hastane personeli, Duru'ya müdahale etmedi. 60 yaşındaki yurttaş kalp krizin nedeniyle yaşamını yitirirken, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Özel Merkez Hastanesi, dakikalarca can çekişen yurttaşa müdahale etmedi!

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir özel hastane önünde fenalaşarak yere yığılan yurttaş dakikalarca can çekişti. Hastanenin kapısının önündeki olaya doktorların, personelin hiçbir müdahalede bulunmaması büyük tepki çekti. 112 ekiplerinin müdahale ettiği yurttaş hayatını kaybetti.

İHA'nın aktardığına göre olay, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Güzeller Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi’nde bulunan Özel Merkez Hastanesi'nin önünde meydana geldi.

Habere göre, Sebahattin Duru (60) isimli yurttaş fenalaşarak bir anda yere yığıldı. Olayı gören çevredeki yurttaşlar hemen Duru’nun yardımına koştu.

Duru’nun fenalaştığını gören yurttaşlar hastane personeline bağırarak yardım istedi. Hastane personeli ise Duru’nun hastanede olmadığı için müdahale edemeyeceklerini söyledi. Yurttaşlar daha sonra cep telefonları ile bir yandan o anları görüntülerken, diğer yandan da 112 Acil Yardım hattını arayarak yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansta yapılan tüm müdahalelere rağmen Duru kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Duru’nun cenazesi otopsi incelemesi için morga kaldırıldı.

İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi incelemelerinde Duru’nun kalp krizi sebebiyle ile hayatını kaybettiği belirlendi.

Yaşanan olayın gündeme gelmesinin ardından Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız