birgün

5° AÇIK

KADIN 15.12.2020 09:45

Özgür Arslan tarafından şiddete maruz bırakılan Sena: Ölmek istemiyorum

Boşanmak istediği erkek tarafından sistematik olarak şiddete maruz bırakılan 24 yaşındaki Sena Arslan, sosyal medyadan çağrı yaptı: "Yetkililerden yardım istiyorum. Ölmek istemiyorum.

Özgür Arslan tarafından şiddete maruz bırakılan Sena: Ölmek istemiyorum

İstanbul’da, boşanma davası açtığı Özgür Arslan isimli erkek tarafından şiddete maruz bırakılan, 18 defa polise şikâyette bulunmasına rağmen tehditler devam edince çocuğuyla birlikte sığınma evlerinde kalan 24 yaşındaki Sena Arslan, sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

Sena Arslan, sosyal medyadaki yardım çığlığını duyup kendisiyle görüşen Hürriyet muhabirine yaşadıklarını şöyle anlattı:

"ÖLMEK İSTEMİYORUM"

“Evlenmeden önce uyuşturucu kullanıyordu. Evliliğim bozulmasın diye yıllarca şiddetlerine dayandım. Bir defasında ellerimi bağladı. Yüzümü yumrukladı. Ağzıma yastıkla bastırdı. Çığlıklarımı komşular duydu. Bir dönem sürekli sen beni aldatıyorsun diyordu, ardından dövüyordu. Artık dayanamadığım için annemin yanına geldim. Bu sefer de ailemi ölümle tehdit etti. Korktum, sığınma evine yerleştim.

Çocuğumla 5 aya yakın orada kaldım. Darp ve ölüm tehditlerinden dolayı polise 18 kez şikâyette bulundum. Bir şey olmadı. Boşanma davası açtım, bir yıldır hiç duruşma görülmedi. Çocuğumla birlikte hapis hayatı yaşadım, ölmemek için. Eşim ise evde duruyor, rahatça dışarıda geziyordu. Yetkililerden yardım istiyorum. Ölmek istemiyorum. Eşimi ya tutuklayın ya da tedavi ettirin.”

genc-kadin-sosyal-medyadan-yardim-cagrisi-yapti-olmek-istemiyorum-816890-1.
Sena Arslan'ı şiddete maruz bırakan Özgür Arslan isimli erkek

NE OLMUŞTU?

İstanbul’da 5 buçuk yıldır evli olduğu erkek tarafından şiddete maruz bırakılan ve tehdit mesajları alan bir çocuk annesi genç kadın sosyal medyadan sesini duyurmuştu. 24 yaşındaki Sena Arslan, eşinin, kendisinin ellerini ayaklarını bağlayıp defalarca şiddet uyguladığını da söylemişti.

Avcılar’da bir yakının yanına sığınan Sena Arslan, Özgür Arslan’ın kendisinin elini ayağını bağlayıp şiddete maruz bıraktığını ifade etmişti.

Polis merkezine bir kez daha ifade için çağrılan Arslan, “İşkence boyutunda şiddet gördüm aynı zamanda psikolojik olarak da bu şiddeti gördüm. Aylardır tehdit altındayım yaklaşık 3 - 4 ay sığınma evinde kaldım. Geldiğimden beri sürekli beni tehdit ediyor. Açılmış bir sürü mahkemem var, hala bir sonuç yok. Bu noktaya gelebilmem için böyle bir şey yapmam lazımdı. Gerekli her yerden aradılar” demişti.

Sosyal medyadaki paylaşımından sonra gereken yerlerden arandığını ifade eden Arslan, “Dün geceden beri çok güzel telefonlar alıyorum. Haluk Levent aradı. Ankara’dan aradılar bir sürü kadın dernekleri aradı. Bu süreçte bana yardımcı olacağını söylediler. Bu adli sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesini istiyorum. Benim derdim sadece boşanmak değil eşim tarafından yapılan bu şiddetlerden dolayı ceza almasını istiyorum. Benim günlerce elimi ayağımı bağlayıp dövdüğünü biliyorum. Aldatıyormuşum ama sorsan hiçbir sebep sunamıyor önüme. Evin modemini dışarı ile paylaşıyormuşum ne demek olduğunu bilmiyorum ama asla böyle bir şey olmadı. Fake hesaplarım varmış. ‘Elimde kanıtlar var’ diyor ama bunları mahkemeye sun diyorum çünkü hiçbir şey yapmadığıma çok eminim. Yaklaşık 8 aydır bu haldeyiz” diye konuşmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol