birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 23.02.2021 17:21

Özgür Demirtaş'tan 'Berat Albayrak'a CV gönderdi' iddiasına yalanlama

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kendisinin eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a CV gönderdiğine yönelik iddialara ilişkin açıklama yaptı. "Troller bana saldırmaya başlamışlar" diyen Demirtaş, "Benim Berat Albayrak'a CV gönderdiğimi yazmışlar. Yalan" dedi.

Özgür Demirtaş'tan 'Berat Albayrak'a CV gönderdi' iddiasına yalanlama

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kendisinin eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a CV gönderdiğine yönelik iddiaları yalanladı.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş, "Troller bana saldırmaya başlamışlar. Benim Berat Albayrak'a CV gönderdiğimi yazmışlar. Yalan" dedi.

"Neden bunu yapıyorlar?" diye soran Demirtaş, "Ben çok önemli bir kişi miyim de bunu yapıyorlar? Her zaman dediğim gibi benim şu anda siyasete girme gibi bir isteğim yok" ifadelerini kullandı.

Özgür Demirtaş'ın Twitter hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

"1) Troller bana saldırmaya başlamışlar. Benim Berat Albayrak'a CV gönderdiğimi yazmışlar. YALAN. Normalde trollere yanıt vermemek lazım. Ancak algı yapmalarına da izin vermemek lazım. Konu şu: Bundan 9 yıl önce ben Türkiye’ye kesin dönüş yapmadan hemen önce bir arkadaşım benden

2) CV’mi istemiş. Bunun da nedeni benim Türkiye’ye kesin dönüş yapıyor olmam ve Türkiye’deki birçok reel sektör şirketine ve bankalara (şu anda da olduğu gibi) danışmanlık vermeyi, uzmanlık alanım olan konudaki bilgilerimi kullanmayı düşünmem.

3) Neyse benden CV’mi istemiş (bu arada benden CV’mi isteyen tek kişi kendisi değil, onlarca başka yerde istemiştir). Olaya bakın ki ben göndermeyi bile UNUTMUŞUM! Çünkü o sırada ABD’deki okulumda işlerim çok yoğunmuş.. sonra “kusura bakma aklımdan tamami ile çıktı” diye CV’mi

4) göndermişim. O da o sırada bir özel şirketin başında olan Berat Albayrak’a göndermiş. Trollerde aaa bak Özgür Demirtaş, Berat Albayrak’dan bakanlık istemiş, iş istemiş diye bağırmaya başlamış. Arkadaşlar, emailden de görüleceği üzere,

5) benim hiçbir siyasiye direk gönderdiğim bir email yok. Benim CV’im belki 3 BİN yere gitmiştir. Japon devlet bankasına da, Amerikan Merkez bankasına da, Norveç varlık fonuna da, Singapur nasyonel üniversitesine de. Bundan daha doğal bir şey de olamaz.

6) Ben CV’mi 300 yere yolladıysam onlarda 10’ar yere yolladıysa, toplamda 3000 yere gitmiştir. Bunların hepsini benim bilmem de imkansızdır. Bana ne mutlu ki, Dünyanın her türlü üst düzey kurumuna CV’mi gönderecek eğitimdeyim. Ya da birileri benim CV’mi dünya çapında bir yere

7) gönderdiklerinde CV’im güçlü olduğu için mutlu huzurlu ve özgüvenli olacak durumdayım. O yüzden herkes o maili okusun, nasıl benim CV göndermediğimi, tam aksine benden CV istendiğini, benim de olayı çok önemsemediğim için üstüne unuttuğumu!, unuttuğum için de özür dilediğimi,

8) yani benim hiçbir siyasiye direk CV göndermediğimi görsün. Kaldı ki bir insan başarılı ise Devlet'e bile CV gönderir. Keşke herkes liyakat usülü ile böyle seçilse o da ayrı.

9) Peki gelelim asıl olaya. Neden bunu yapıyorlar? Ben çok önemli bir kişi miyim de bunu yapıyorlar? Her zaman dediğim gibi benim şu anda siyasete girme gibi bir isteğim yok. Ha ama eğer siyasetçi olsaydım,

10) ülkenin 128 Milyar dolar parası ülkede kalırdı, Troller böyle algı yapamazdı, asıl onlar işsiz kalırdı, İnsanlar torpil ile değil özgeçmişleri ile işlere girerdi, gençler işsizlik çekmezdi orası ayrı.. herkese sevgiler. Son olarak da demek ki Wikileaks belgeleri doğru."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol