birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 18.09.2020 22:28

Özgür Özel: Bir kişi yargılanacaksa onun Süleyman Soylu olduğu açık

Özgür Özel'den Banu Özdemir'in yargılanmasına tepki göstererek, "Bir kişi yargılanacaksa onun Süleyman Soylu olduğu açık" dedi.

Özgür Özel: Bir kişi yargılanacaksa onun Süleyman Soylu olduğu açık

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'li Banu Özdemir'in yargılanmasına tepki gösterdi. Özel, ''Çav Bella çalındığını söyleyen burada, çalanlar nerede? Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan bir kişi yargılanacaksa onun Süleyman Soylu olduğu açık'' ifadelerini kullandı.

İzmir'de cami hoparlörlerinden müzik yayını provokasyonunda yandaş medya tarafından hedef gösterildikten sonra tutuklanan ve ardından tahliye edilen CHP üyesi ve eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, dün İzmir'de hakim karşısına çıkarılmış ve kendisine yönelik suçlamaları kabul etmemişti.

50. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuksuz yargılanan Banu Özdemir ile avukatları katıldı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri Özcan Purçu, Atilla Sertel, Murat Bakan, Kamil Okyay Sındır, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, eski bakanlardan Yaşar Okuyan ve bazı partililer de duruşmayı izleyenler arasında yer aldı.

Twitter üzerinden Özdemir'in yargılanmasına tepki gösteren Özel, şu ifadeleri kullandı:

''Çav Bella çalındığını söyleyen burada, çalanlar nerede? Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan bir kişi yargılanacaksa onun Süleyman Soylu olduğu açık! Oyları düşüyor diye dini bile siyasete alet edenleri milletimize şikayet ediyoruz! Sizden illallah dedik!''

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız