CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Artvin ve Rize'de konuştu. "Kimsenin oyları bölmeye ve Artvin halkına ihanet etmeye hakkı yoktur" ifadelerini kullanan Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeniden Refah Partisi hakkındaki sözlerini de gündemine aldı.

Kaynak: Haber Merkezi
Özgür Özel'den 'oy bölme' açıklaması: Kimsenin Artvin halkına ihanet etme hakkı yok
Fotoğraf: DepoPhotos

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Artvin ve Rize'de konuştu. 

Artvin'de Milli İrade Meydanı'nda konuşurken eğitim konusuna özel bir parantez açan Özel, 81 il içinde eğitimde başarı açısından Artvin'in sondan bir önce yer aldığını belirtti. Özel, Artvin'de eğitimden memnuniyetsizlik olduğunu söyledi.

CHP'nin Artvin Belediye Başkan adayı Bilgehan Erdem'in bu konuyu öncelikli mesele haline getireceğini savunanan Özgür Özel, Artvin halkının beklentisine yanıt vereceklerini ifade etti.

"MADENCİLİK İŞİNİ BİLİRİM" 

"Madencilik işini bilirim" diyerek Cerattepe'de altın madenine karşı direnen Artvin halkının yanında olduklarını belirten Özgür Özel, "Şu anda burada siyanür yoksa bu mücadele sayesinde ama bu maden bambaşka bir niyet için hepiniz biliyorsunuz. Bu maden açık ocağa dönüştürülmeye çalışılıyor" dedi.

OY BÖLME VURGUSU

"Birileri Artvin'in ipini çekmeye geliyor" sözleriyle iktidarı eleştiren CHP lideri "Biz olursak kimse işsiz kalmaz, kimsenin düzeni bozulmaz. Artvin'e asit yağmurları yağmasına izin vermeyiz. Artvin'in geleceğini düşünen Bilgehan Hoca'nın arkasında duracak. Kimsenin oyları bölmeye ve Artvin halkına ihanet etmeye hakkı yoktur" ifadelerini kullandı. 

İNSANLAR BİRBİRİNİ İFTARA ÇAĞIRAMIYOR

Emeklilerin yaşadığı maddi sorunlara değinen Özgür Özel, iktidar geldiğinde en düşük emekli maaşının bir buçuk asgari ücrete eşit olduğunu belirtti. Özel, emeklinin cebinden tekrar 5,5 çeyrek altın çalındığını söyledi.

Ramazan Bayramının yaklaştığını söyleyen Özgür Özel, insanların maddi durumları nedeniyle birbirlerini iftara çağırmaya çekindiğini söyledi. 

ERDOĞAN'A YRP GÖNDERMESİ

Sıkıntı yaşayan toplum kesimleri iktidara oy vermeye devam ettiği sürece düzeni değiştirmenin zor olacağını ifade eden Özgür Özel; emeklilere, ücretli çalışanlara ve çiftçilere seslenerek 31 Mart'ta iktidara ceza kesmelerini istedi. "4 yıl boyınca seçim yok. İktidara ceza kesmek için en iyi fırsat" diyerek 31 Mart'ta oy isteyen Özgür Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yeniden Refah Partisi hakkında söylediklerini de gündeme taşıdı:

"Toplumda kimin derdi varsa, 1 Nisan'dan sonra CHP ezilenin yanında olacaktır. Birbirine tutunan, ayakta kalmaya çalışan, korkuyu örgütleyen, güzel söz söylemeyen, depremzedeleri tehdit eden bir korku ittifakı var. Bu ittifakın adı Cumhur İttifakı. Oradan ayrılan bir parti oldu. Bizden de ayrılan oldu ve 'Canınız sağolsun' dedik. Şimdi Erdoğan, Fatih Erbakan'ın oğluna 'dolandırıcı' ve 'zübük' diyor. Dün methettiğinine buügn hakaret edenden, dün yol yürüdüğüne bugün iftira atandan bir şey olmaz."

"Buradaki ittifakımızın adı 'Artvin ittifakı', Türkiye'de adı 'Türkiye ittifakı'dır" diyen Özgür Özel, konuşmasını alışıldığı gibi 'Kırmızı-beyaz' ve 'En büyük Türkiye' sloganlarıyla bitirdi.

RİZE'DE ÇAYKUR VURGUSU

Özgür Özel, Artvin'den sonra Rize'ye geçti. Pazar Medyanı'nda yurttaşlara seslenen Özel, şunları söyledi:

"Çaykur'u Varlık Fonu'na devrettiler. Adeta özelleştirmek ve büyük kartellerin eline vererek çay üreticisini büyük sermaye şirketlerinin çalışanı haline getirmeye çalıştılar. Çaykur emekçileri 6 ay çalışıyor. Defalarca kadro sözü verildi ama tutulmadı. Çaykur işçisi 12 ay çalışmak istiyor. Çaykur işçisine kadro istiyoruz."