birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Özlem Gürses: İmamoğlu ‘Gezinin finansmanı İBB bütçesinden karşılanıyor’ dedi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisine katılan gazetecilerden Özlem Gürses, İmamoğlu’nun “Gezinin finansmanı bütün İBB bütçesinden karşılanıyor” dediğini aktardı. İBB yetkilileri, Karadeniz gezisinde ‘kamu kaynaklarının kullanılmadığını’ ifade etmişti.

GÜNCEL 12.05.2022 09:56
Özlem Gürses: İmamoğlu ‘Gezinin finansmanı İBB bütçesinden karşılanıyor’ dedi
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun tartışılan Karadeniz gezisine katılan gazetecilerden Özlem Gürses, kişisel YouTube kanalında gezinin masraflarının nasıl karşılandığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Biz bu otobüslerin ve yemeklerin finansının nasıl karşılandığını sorduk” diyen Özlem Gürses, İmamoğlu ve İBB Sözcüsü Murat Ongun’un verdiği cevabı aktardı.

Gürses’in aktardığına göre İmamoğlu, gezide kullanılan otobüsün İBB Başkanı’na tahsisli otobüs olduğunu ve gezi dahilindeki tüm masrafların İBB bütçesinden karşılandığını ifade etti.

Gürses şunları söyledi:

“BENİM BİR RÜTBEM VAR”

“Biz bu otobüslerin ve yemeklerin finansının nasıl karşılandığını sorduk. Dedi ki sayın İmamoğlu ve Murat Ongun; içinde bulunduğumuz bu otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütün masraflarını karşıladığı başkana tahsisli otobüs. Diğer masraflar nasıl karşılanıyor. Kuru fasulye pilav yedik mesela. Bunun parasını kim ödedi?’ Ekrem bey dedi ki; ‘Ben Türkiye’nin neresine gidersem gideyim. Benim bir rütbem var, unvanım var. Bu da İBB başkanı unvanı. Dolayısıyla ben İstanbul’un belediye başkanı olarak bu gezileri yapıyorum. Gezinin bütün finansmanı da büyükşehir belediyesi bütçesinden karşılanıyor.”

BELEDİYE YETKİLİLERİ KAMU KAYNAĞI İDDİASINI REDDETMİŞTİ

İBB yetkilileri, Karadeniz gezisinde kamu kaynaklarının kullanılmadığını öne sürmüştü. DW Türkçe’den Eray Görgülü’ye konuşan İBB yetkilileri, “Karadeniz turuna götürülen gazetecilerin yol ve otel masrafları belediye bütçesinden mi karşılandı” sorusunu “Üç günlük gezide hiçbir kamu kaynağı kullanılmamıştır” diye yanıtlamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol