birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 08.02.2021 14:46

Pandemi kurallarının hiçe sayıldığı AKP kongreleri sürüyor

AKP pandemi kurallarını hiçe sayarak binlerce kişinin sosyal mesafesiz yan yana durduğu kongrelerini sürdürdü.

Pandemi kurallarının hiçe sayıldığı AKP kongreleri sürüyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Tıka basa dolu salonlarda birlerce kişinin yan yana oturduğu kongrelere katılanlara hitap eden Erdoğan, "Temizlik, Maske ve Mesafe kurllarına dikkat ederek kongrelerimizi gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz," dedi.

Erdoğan konuşmasında kayda değer bir şey söylemezken yine ülkedeki olumsuz gidişattan muhalefeti sorumlu tuttu.

"CHP'nin tek işi, terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmak," diyen Erdoğan "Ha CHP ha HDP, hiçbir farkları yok. Terör örgütlerinin beslemesi bunlar," ifadelerini kullandı.

pandemi-kurallarinin-hice-sayildigi-akp-kongreleri-suruyor-839313-1.pandemi-kurallarinin-hice-sayildigi-akp-kongreleri-suruyor-839314-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol