birgün

14° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 30.09.2020 13:12

Paris'te şiddetli bir patlama sesi duyuldu

Fransa'nın başkenti Paris'te şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Kentin tüm noktalarından duyulan ve büyük paniğe neden olan sesle ilgili polisten yapılan açıklamada, olayın bir jet uçağının ses bariyerini aşması nedeniyle gerçekleştiği ifade edildi.

Paris'te şiddetli bir patlama sesi duyuldu

Reuters'in aktardığına göre Fransa’nın başkenti Paris’te şiddetli bir patlama sesi duyuldu.

Polisten yapılan açıklamaya göre, Paris'in tüm noktalarından duyulan ve büyük korkuya neden olan şiddetli patlama sesi, bir savaş jetinin ses bariyerini aşması nedeniyle meydana geldi.

"Patlama yok" diyen polis, acil hatlara yüklenilmemesi konusunda da yurttaşlara uyarıda bulundu.

Öte yandan, Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda (Rolland Garros) Stan Wawrinka ile Dominik Koepfer arasındaki ikinci tur karşılaşmasında da ses nedeniyle bir anlık panik oluştu.

SONİK PATLAMA NEDİR?

Ses hızında veya ses hızı üstünde hareket edilmesinin sonucunda sıkışan ses dalgaları uçağın arkasında yüksek basınç alanı oluşturuyor, bu da sonik patlamaya neden oluyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız