birgün

9° AÇIK

BİRGÜN EGE 25.09.2021 14:21

Patilerin Festivali, 9 Ekim’de Gündoğdu’da

Patilerin Festivali’nde çocuk, doğa ve hayvan haklarına “Bu Gezegen Hepimizin” sloganıyla sahip çıkılacak.

Patilerin Festivali, 9 Ekim’de Gündoğdu’da

BİRGÜN EGE

Konak Belediyesi’nin, Lider Pet Food’un ana sponsorluğu, HavHav.com.tr, Refleks Plus, TheWoofDog Resort Otel,Medica World Estetik’in hizmet sponsorluğu ile 40’a yakın sivil toplum kuruluşunun katkısıyla düzenleyeceği “Patilerin Festivali” 9 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak. Festivalde can dostlar, doğa ve çocuklar için, “Bu gezegen hepimizin” mesajı verilecek.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, festivalin geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamadığını belirterek, “Bu yıl geçtiğimiz yılın da acısını çıkaracak şekilde çok dinamik, çok güzel bir festival organizasyonu gerçekleştireceğiz. 40’a yakın can dostu derneğimiz, yıllardır bu iş için mücadele eden, hayvan dostu, doğa dostu olan derneklerimiz burada. Onlarla, sivil inisiyatifle böyle bir festival gerçekleştirmek bizim için de çok önemli. Yerel yönetimler sivil toplum örgütleriyle birlikte çalıştığında halkla bütünleşmiş, gerçek anlamda çalışmalarını halkla yapmış oluyor. Biz buna çok dikkat ediyoruz. İki yıldır yaptığımız çalışmalara bakın, sosyal tüm çalışmalarımızı bu şekilde yürütüyoruz. Festival de bu çalışmalarımızdan biri olacak” dedi. İzmir’in demokrasinin,barışın veözgürlüğün kenti olduğunu ve özelikle hayvan hakları konusunda diğer kentlere örnek olacak çalışmalarla ön plana çıktığına söyleyen Batur, tüm İzmirlileri festivale davet etti.

DAHA NİCELERİNE BEN HEP VARIM

Basın toplantısının düzenlendiği tarihi binanın çok keyifli bir ortam olduğunu, kendisine eski İzmir’i hissettirdiğini belirterek sözlerine başlayan İzmirli sanatçı Pınar Aylin de festivale davet edildiğinde hiç düşünmeden kabul ettiğini söyledi. İşin içinde çocuk, doğa, hayvan olunca akan suların durduğunu söyleyen Aylin, “Böyle bir festival düzenlediği için başta Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur olmak üzere, emeği geçen herkese ben bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Daha daha nicelerine ben hep varım, ben hazırım. Her türlü hedefe on ikiden ulaşabileceğimiz bir gün olsun” diye konuştu. Aylin, çok güzel bir konser olacağını, çok güzel şarkılar seslendireceğini belirterek tüm İzmirlileri Gündoğdu Meydanı’ndaki konserine davet etti.

PROGRAM DOPDOLU

Festival, Gündoğdu Meydanı'nda saat 13.00’te başlayacak. 40 standın kurulacağı festival alanında saat 22.00’ye kadar gün boyu birçok etkinlik düzenlenecek. Çocuklar için çeşitli etkinlikler organize edilirken, can dostlar için ödüllü yarışmalar da yapılacak. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi ve Atlı Polis Birimi de alanda olacak. Festival K-9’ların şovlarıyla renklenecek. Yetenek Sizsiniz yarışmasının 1.'si Kutay Özkan, akıllı köpekleri Müdür ve Tarçın’la, Köpek Bahçesi Köpek Eğitmeni Kutay Özkan ise Müdür ve Tintin’le birlikte Akıllı Köpekler Şovu’yla sahnede olacak. Olympos Dağcılık Kulübü de “Bu Gezegen Hepimizin” paraşütleriyle festivale katılacak. Festival boyunca, mama kabı yapma, kulübe boyama, karbon ayak izi ölçümü, afet bilinçlendirme etkinlikleri de düzenlenecek. Alanda gün boyu ücretsiz mama, mama kabı ve çeşitli ücretsiz hediyeler de dağıtılacak. Festival onur konuğu olan Sanatçı Pınar Aylin ise akşam ücretsiz bir konser verecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol