birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 16.04.2021 13:26

Patronunu paspasla döven kadının videosu, YouTube’da sansasyon yarattı

Çin'de bir kadının, 'kendisini ve arkadaşlarını taciz ettiğini' söyleyerek patronunu paspasla dövdüğü anlara ilişkin görüntüler, YouTube'da milyonlarca kez izlendi.

Patronunu paspasla döven kadının videosu, YouTube’da sansasyon yarattı

HABER MERKEZİ

Çin’de yaşayan bir kadının, ‘kendisini ve arkadaşlarını taciz ettiğini’ söylediği yöneticisini paspasla dövdüğü ve ofisini dağıttığı görüntüler, YouTube’da ve daha sonra da dünya medyasında büyük yankı uyandırdı.

11 Nisan günü YouTube’a yüklenen 14 dakikalık video, 5 gün içinde farklı hesaplardan milyonlarca kez izlendi.

Videoda kadının masasında oturan patronuna öfkeli sözler sarf ettiği, paspasla vücudunun çeşitli yerlerine darbeler indirdiği ve ofisini dağıttığı görülüyor. Adam ise hiçbir şey yapmadan başını öne eğerek masasında oturmayı sürdürüyor.

Edinilen bilgiye göre görüntülerin arkasında, Çin’in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinde Yoksulluğu Azaltma Dairesi’nde Müdür Yardımcısı olan Wang Mouhui isimli erkeğin, kadınlara taciz mesajları atması yatıyor.

Videosu 11 Nisan’da YouTube’a yüklenen olayın, ne zaman yaşandığı tam olarak bilinmiyor; yakın bir tarihte yaşandığı tahmin ediliyor.

Videoda Wang Mouhui isimli erkeği, isminin Zhou olduğu öğrenilen kadın dövüyor. Mouhui ise kendini ‘şaka yaptığını’ söyleyerek savunmaya çalışıyor.

Öte yandan Suihua Belediyesi Partisi Komitesi Propaganda Departmanı yetkilisi, Beijing News'e verdiği demeçte, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

The New York Times’taki haberde ise Mouhui’nin Komünist Parti disiplin tedbirlerine uygun olarak resmi görevlerinden kovulduğu belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol