birgün

12° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 28.02.2021 20:35

Pençesine bağlı bıçakla dövüştürülen horoz, sahibini öldürdü

Pençesine bağlanan yaklaşık 8 santimetrelik bıçakla yasa dışı dövüştürülen horoz sahibini öldürdü.

Pençesine bağlı bıçakla dövüştürülen horoz, sahibini öldürdü

Güney Hindistan'da tüm yasaklamalara rağmen horoz dövüşü yapılmaya devam ediyor.

Polis, Telangana eyaletinin Lothunur köyünde meydana olayda, pençesine bağlanan bıçakla dövüştürülen horozun muhtemelen sahibinin elinden kurtulmaya çalıştığı sırada 45 yaşındaki Thangulla Satish'i kasıklarından yaraladığını söyledi.

euronews'ten Melis Özoğlu'nun haberine göre horozun bıçak darbeleriyle kasığından ağır yaralanan adamın hastaneye giderken yolda hayatını kaybettiği belirtildi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, horoz dövüşünü organize eden bir düzineden fazla insanın da arandığı söylendi. Organizatörler iki yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Sahibini öldüren horoz ise kümes hayvanları çiftliğine götürülmeden önce "mahkemede gösterilmek üzere" karakola getirildi.

1960 yılında ülke çapında uygulanan yasağa rağmen, Hindistan'ın güney eyaletleri Telangana, Andhra Pradesh, Tamil Nadu ve Karnataka'da horoz dövüşleri oldukça yaygın. Rakibine zarar vermek için hayvanların bacağına bağlanan küçük bıçaklarla yapılan dövüşler genellikle yerel politikacıların gözetimi altında yüksek bahislerle yapılıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol