birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 14.11.2018 12:00

Pendik'te baz istasyonu istemeyen mahalleli eylem yaptı

Pendik'te baz istasyonu istemeyen mahalleli eylem yaptı

Pendik'te mahallelerinde bulunan parka baz istasyonu kurulmasını istemeyen yurttaşlar 'Sağlıklı yaşam istiyoruz' diyerek eylem yaptı.

İstanbul Pendik'te, mahallelerinde bulunan parka baz istasyonu kurulmasını istemeyen yurttaşlar "Sağlıklı yaşam istiyoruz" diyerek eylem yaptı, baz istasyonunun kaldırılmasını istedi.

Pendik Sülüntepe Mahallesi'nde bulunan Vildan Sokak Parkı'na baz istasyonu kurulmasını istemeyen yurttaşlar parkta toplanarak belediyenin tutumuna tepki gösterdi. Mahallede yaşayanlar, ellerinde "Sülüntepe sessiz kalmayacak", "Radyasyona hayır", "Yaşam alanıma dokunma" ve "Ölüm istasyonu" yazılı dövizlerle parka gelerek "Baz istasyonu istemiyoruz" dedi.

pendik-te-baz-istasyonu-istemeyen-mahalleli-eylem-yapti-530820-1.

DHA'da yer alan habere göre, Sülüntepe Mahallesi'nde yaşayanlar, Vildan Sokak Parkı'na dikilen yaklaşık 10 metrelik direkteki reklam panosunun içine baz istasyonu konulduğunu belirtti. Parkta toplanarak açıklama yapan yurttaşlar, "2 hafta önce MOBESE kamerası ve ışıklandırma kurulacağı gerekçesiyle bu direği diktiler fakat buraya baz istasyonu kuruyorlar. Bunu fark etmemiz sonucunda harekete geçtik, baz istasyonunun kurulmaması için mahallede 1000'e yakın imza topladık. Belediye ve yerel yönetim sorumluları ile görüşmeler sağlandı fakat olumlu bir cevap alamadık.

pendik-te-baz-istasyonu-istemeyen-mahalleli-eylem-yapti-530819-1.

Çocukların en yakın yaşam alanına baz istasyonunun kurulmasının tehlikeli olduğunu söyledik ama bunu dikkate almadılar. Biz de bu durumdan kaygılıyız. Çocuklarımız parka giremiyor, baz istasyonunun korkusundan kimse çocuğunu parka gönderemiyor. Şu anda istasyon aktif hale getirilmemiş ama biz bu direğin burada olmasından kaygılıyız. Bu direk buradan kalkıncaya kadar eylemimizi sürdürmeyi düşünüyoruz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız