birgün

2° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Pendik’te çözülemeyen tapu sorunu için eylem yaptılar

İstanbul Pendik Kavakpınar Mahallesi’nde yaşayanlar, yıllardır çözülemeyen tapu sorununa karşı bir araya geldi. Bölge halkı basın açıklaması yaparak yıllardır vergisini ödedikleri evlerin tapusunu alamadıklarını ifade ederek sorunun acilen çözülmesini talep etti.

GÜNCEL 28.11.2022 17:50
Pendik’te çözülemeyen tapu sorunu için eylem yaptılar
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

İstanbul'un Pendik ilçesine bağlı Kavakpınar Mahallesi'nde imar sorunu yıllardır çözülemedi. Yaklaşık 40 senedir mahallede yaşayanlar yıllardır vergisini ödedikleri evlerin tapusunu alamadıkları gerekçesiyle eylem düzenledi.

SOL Partililerin de destek verdiği eylemde, mahalleli sorunlarının bir an önce çözülmesini talep etti. Mahallede yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Elektrik, su, doğalgaz ve iki bin TL imar affı makbuzlarımız ve vergi beyannamesini ödediğimiz; yıllardır bize ait olan ve bedelini ödeyerek hak sahibi olduğumuz bu yerlerin tapusunu alamıyoruz. Tapularımızı almak için yıllardır verdiğimiz mücadele ve girişimlerimiz sonunda Pendik Belediyesi tarafından 2015 yılında Meclis Kararı doğrultusunda bize ait olan yerlerin tarafımıza tahsisen satışına karar verildi. Her nedense açılan davalar iptal edildi. Pendik Belediyesi geçen sene aralık ayında encümen kararıyla gecekondu arsa satış sözleşmesinde hak sahipliğini yitirmiş kişileri ortak ederek bizleri zarara uğrattı, mağdur etti. Kanunlar gereği arsaların ve kullandığımız evlerimizin adımıza tapuda tescilini talep ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi'nin mağduriyetimizi giderilmesini istiyoruz"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol