birgün

23° AÇIK

Perinçek, Erdoğan’ı ‘zor durumda bıraktığı’ için A Haber’e kızdı: Bu bir sabotaj

İktidara verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, A Haber’in Dersim Katliamı’nın haberini, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 yıl önce söylediği “katliam” ifadelerini yayımlamasına tepki gösterdi. Perinçek bu haberin, “Erdoğan’a karşı bir sabotaj” olduğunu savundu.

GÜNCEL 15.09.2021 17:56
Perinçek, Erdoğan’ı ‘zor durumda bıraktığı’ için A Haber’e kızdı: Bu bir sabotaj
Abone Ol google-news

İktidara verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da "Çıkış Yolu" programında Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Gürkan Demir ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in sorularını yanıtladı.

Perinçek, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak'ın başında olduğu Turkuvaz Medya Grubu’na bağlı A Haber’in "Dersim olaylarıyla" ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 yıl önce söylediği “katliam” ifadelerini yayımlamasına tepki gösterdi.

Perinçek, “Türkiye bugün Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önderliğinde PKK’ya karşı savaşırken, FETÖ’ye karşı savaşırken ve ABD’nin Türkiye’nin sorunlarına müdahale etmesine karşı mücadele ederken birdenbire böyle bir konunun gündeme getirilmesi sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı bir sabotaj, dinamittir” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN’A VURMUŞ OLDULAR”

“2015 öncesinin Tayyip Erdoğan'ı ile bugün savaşan Erdoğan'ı vurmuş, oldular"” diyen Perinçek, şunları söyledi:

“Gerçekten AKP yönetimine içeriden bir hançer diyebilirim. PKK’yı bitirmek üzereyiz, bitiyor PKK. Bu mücadelede kim var? Sayın Tayyip Erdoğan var. Bu mücadeleye Tayyip Erdoğan 24 Temmuz 2015’te girdi. 24 Temmuz 2015 öncesine bakarsan FETÖ’yle de beraberlikleri var. Bir koalisyon kurdu, Türkiye’yi yönetti. Amerika başkanıyla ilişkileri vardı Sayın Cumhurbaşkanımızın. Ondan sonra Kürt açılımı yapmış olduğu dönemdi. Şu an başka bir tarih var. Oradan böyle bir program seçip bugünkü Tayyip Erdoğan'a vurmuş oldular. Bunu kim yapıyor, Cumhuriyet Halk Partisi yapıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti iktidarına karşı bütün mücadeleleri.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol