birgün

4° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.06.2020 19:21

Perinçek’in gençlik kolları: Baroların karşısında, Feyzioğlu’nun yanındayız

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Doğu Perinçek’in liderliğinin yaptığı Vatan Partisi’nin gençlik kolları Türkiye Gençlik Birliği, baro başkanlarının yürüyüşüne destek vermeyen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun yanında, baroların ise karşısında olduğunu açıkladı

Perinçek’in gençlik kolları: Baroların karşısında, Feyzioğlu’nun yanındayız

Türkiye’de baroların başkanları, iktidarın meslek örgütlerinin yapısını değiştirme planı karşısında ‘Savunma Yürüyor’ eylemi yaparken, Vatan Partisi’nin gençlik kolları, yürüyüşe destek vermeyerek iktidar yanlısı bir tutum takınan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na sahip çıktı.

AKP’ye ve Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Doğu Perinçek’in lideri olduğu Vatan Partisi’nin gençlik örgütü olan Türkiye Gençlik Birliği (TGB), kurumsal hesabından attığı tweetle, baro başkanlarının Feyzioğlu’nun çalışmalarını ‘baltaladığını’ öne sürdü.

TGB, Feyzioğlu’na sahip çıkan ve baroların karşısında olduğunu beyan eden paylaşımı şu şekilde:

“Feyzioğlu, avukatların sorunlarını çözmek için Meclis ve Bakanlıkla birlikte çalışıyor, başını İstanbul, Ankara ve İzmir Baro Başkanlarının çektiği bazı barolar bu süreci baltalıyor. Amaçları sorun çözmek değil sorun yaratmak olan bu Baroların karşısında, Feyzioğlunun yanındayız.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız