birgün

27° AÇIK

Pınar Kızıl'ı öldüren Mahsun Abakay isimli erkek 'korkutmak istedim' dedi

Iğdır'da Pınar Kızıl'ı öldüren Mahsun Abakay isimli erkek, ifadesinde tabancayı kurusıkı sanarak korkutmak amacıyla ateş ettiğini söyledi.

KADIN 23.05.2022 15:03
Pınar Kızıl'ı öldüren Mahsun Abakay isimli erkek 'korkutmak istedim' dedi
Abone Ol google-news

Iğdır'da Karaağaç Mahallesi Güler Sokaktaki bir evde meydana gelen olayda Mahsun Abakay isimli erkek iddiaya göre Pınar Kızıl'a ateş etti.

Kurşun Kızıl'ın göğsüne isabet etti. Kızıl'ın öldüğünü sanan Mahsun Abakay, evi terk etti.

İhbar üzerine eve gelen sağlık ekibi Pınar Kızıl'ı, hastaneye götürdü. Acilde yapılan müdahalelere rağmen Kızıl, yaşamını yitirdi. Kızıl'ın cenazesi otopsi için hastane morguna kaldırılırken, polis cinayet zanlısı olarak Abakay'ı bugün sabah saatlerinde Aşağı Erhacı köyünde yakaladı.

Abakay ve evdeki isimleri belirtilmeyen 3 arkadaşı gözaltına alındı. Mahsun Abakay'ın evde eğlendikleri sırada kurusıkı sandığı tabancayı Pınar Kızıl'ı korkutmak isterken vurduğunu söylediği öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol