birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 12.05.2021 15:01

'Pişmiş tavuk almaya gidiyorum' diyen yaşlı yurttaşa 4 bin lira ceza

Kırıkkale'de ekipler, dışarı çıkan kişilerin izin belgesi ile ikametgah adreslerini sorguladı. "Pişmiş tavuk almaya gidiyorum" diyen bir kişiye de 4 bin lira ceza kesildi.

'Pişmiş tavuk almaya gidiyorum' diyen yaşlı yurttaşa 4 bin lira ceza

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 'tam kapanmada' yandaşlar toplu iftar yemeklerine katıldı, taraftarlar şampiyonluk kutlaması yaptı, binlerce kişi İsrail konsolosluğu önünde Filistin eylemi yaptı ancak bir kişiye dahi yaptırım uygulanmadı.

Kırıkkale'de ise “Pişmiş tavuk almaya gidiyorum” diyen yaşlı bir yurttaşa 4 bin 50 lira idari para cezası kesildi.

Kırıkkaler Valiliği koordinesinde İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri, Ramazan Bayramı arifesinde de Covid-19 denetimlerini sürdürdü.

Kent genelinde denetim yapan ekipler, cadde ve sokaklarda dolaşan yurttaşların izin belgelerine baktı. İkametgah adreslerini sorgulayıp ev mesafelerini kontrol etti.

Alışveriş gerekçesiyle sokağa çıkma kısıtlamasında adresinden uzak bölgede olanlara da ceza yazıldı. “Pişmiş tavuk almaya gidiyorum” diyen yaşlı bir kişi de 4 bin 50 lira idari para cezasından kurtulamadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol