birgün

27° AÇIK

Polis otosuyla video çeken kişi, sınır dışı ediliyor

Eyüpsultan'da polis otomobilini kullandığı videoyu sosyal medyada paylaşan Suriyeli B.H. gözaltına alındı. B.H.'nin sınır dışı edilmesi için çalışma başlatıldı.

GÜNCEL 16.05.2022 21:21
Polis otosuyla video çeken kişi, sınır dışı ediliyor
Abone Ol google-news

Eyüpsultan'da resmi polis otosunu kullanırken çektiği videoyu sosyal medyadan paylaşan 25 yaşındaki B.H. gözaltına alındı. Şüphelinin oto tamircide çalıştığı ve aracı oto yıkamacıya götürdüğü sırada video çektiği ortaya çıktı.

Suriyeli B.H., resmi polis aracı kullanırken çektiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Video kısa sürede yayılırken, birçok kullanıcı ise B.H.'ye tepki gösterdi. Görüntülerle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

Yapılan araştırmalarda B.H.'nin, Zeytinburnu Maltepe Mahallesi'nde bir oto tamircide çalıştığı, tamir için getirilen resmi polis otosunu oto yıkamaya götürdüğü sırada videoyu çektiği ortaya çıktı. Eyüpsultan ilçesine bağlı Sakarya Mahallesi'ndeki evine gelen şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüpheli ifadesinde videoyu 8 ay önce çektiğini söylediği öğrenildi. Şüpheli hakkında “Özel İşaret ve Kıyafetleri Usulsüz Kullanma" suçundan adli işlem başlatılırken, sınır dışı edilmesi için de çalışma başlattı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol