TKP Diyarbakır milletvekili adayı Abuzer Görgüç'ün evine sabah saatlerinde baskın düzenleyen polisler, evde arama yaptıktan sonra “hakkınızı helal edin, bir yanlışlık oldu” diyerek ayrıldı. TKP, Parti Meclisi üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Ali Rıza Aydın, bu durumun kabul edilemez olduğunu ve gerekli hukuksal yollara başvurulacağını söyledi.

Polis 'yanlışlıkla' TKP milletvekili adayının evini bastı

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Diyarbakır milletvekili adayı Abuzer Görgüç’ün evine baskın düzenleyerek arama yapan polisler, evde arama yaptıktan sonra “yanlışlık olduğunu” belirterek evden ayrıldı.

TKP Diyarbakır İl Örgütü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Milletvekili adayımız Abuzer Görgüç'ün evi sabah saatlerinde polis ekiplerince basılmıştır. Adayımız Abuzer Görgüç'ün odasına girilip özel eşyaları karıştırılmış, kişisel eşyaları usulsüz bir şekilde fotoğraflanmıştır. Daha sonra polis ekipleri bir yanlışlık olduğunu söyleyerek evden ayrılmışlardır. Adayımıza yönelik bu hukuksuz uygulamayı kınıyor, yaşanan olayın takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz" denildi.

“ÜST KATA UYUŞTURUCU OPERASYONU DEDİLER”

Sol Haber'de yer alan haberde, Abuzer Görgüç, sabah 6 sıralarında özel harekat ekiplerinin evde arama yaptıklarını, daha sonra üst kata "uyuşturucu operasyonu" için geldiklerini belirtti.

Görgüç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sabah 6-6 buçuk sıralarında bize ve karşı komşumuza özel harekat ekipleri geldi. Dayım açtı kapıyı, açar açmaz hepimizi yere yatırdılar. Beklettiler bir süre yerde. Sonra kaldırıp odaya götürdüler. Yarım saat bir saate yakın biz odada bekledik. Özel harekatçı bir polis elinde kamerayla bütün evi gezip videoya aldı. Aynı uygulama karşı komşumuza da yapıldı. Parti ile ilgili dokümanlarım da kayıt altına alındı. Daha sonra üst katımıza uyuşturucu operasyonu için geldiklerini ve bir yanlışlık olduğunu söylediler. Tutanak tuttular, ondan sonra ‘hakkınızı helal edin bir yanlışlık oldu’ dediler. Karşı komşumuza da aynı şeyi dediler. Daha sonra evden ayrıldılar.”

“GEREKLİ HUKUKSAL YOLLARA BAŞVURULACAK”

TKP Parti Meclisi üyesi ve eski Anayasa Mahkemesi Raportörü Ali Rıza Aydın, bu durumun kabul edilemez olduğunu ve gerekli hukuksal yollara başvurulacağını söyledi.