İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir kadın, polisler tarafından darp edildi. Yerde sürüklenen ve yumruk darbelerine maruz bırakılan kadının ifadesi ortaya çıktı.

Polislerin darp ettiği kadının ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir kadın 2 polis tarafından darp edildi. Güvenlik kameralarına yansıylan görüntülerde, ekipte bulunan diğer 3 polisin olaya müdahale etmeden yerde sürüklenen ve yumruk darbelerine maruz bırakılan kadının korku dolu anlarını izlediği görüldü. Polisler tarafından şiddete maruz bırakılan Gökçe Yaşar'ın ifadesi ortaya çıktı.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir sitede meydana gelen olayda, Gökçe Yaşar isimli kadın, kendisine hakaret ettiğini belirttiği polis memuru A.C.Y. ile tartıştı. Yaşanan tartışma sonrası A.C.Y. araçtan inerek Yaşar’ı darp etti.

Yaşar’ın darptan dolayı kafasında, kolunda, çenesinde ve sırtında ödem ve morluklar oluşurken görevli memura mukavemet ettiği gerekçesiyle de karakola götürüldü.

Gazeteci Erk Acarer polis tarafından şiddete maruz bırakılan Gökçe Yaşar’ın ifadesine ulaştı.

Yaşar’ın ifadelerine göre; site içerisinde evine giderken polis arabası önünde durarak nereye gittiğini sordu. Yaşar üslubunu düzeltmesini isteyince, polis “kes lan sesini sana mı soracağım?” dedi. Kimliğini evde unuttuğunu söylemesi üzerine polis, Yaşar’a “senin hakkından ben gelirim” diyerek küfür etmiş.

Olaydan sonra darp raporu almaya giden Yaşar, Esenyurt Devlet hastanesinde hekimin ‘az benzetmişsiniz’ diyerek yüzüne güldüğünü ve darp raporu vermediğini belirtti.

Yaşar ifadesinde şunları kaydetti:

“Senin hakkından ben gelirim diyerek küfürlerine devam etti. Ekip otosuna indirip araç içerisinde de tekme yumruk atmaya devam edip seni bebek gibi yetiştirmişler şımartmışlar dedi. Ben her gün bu siteye giriyorum evini de biliyorum her gün bunu sana yapacağım deyip tehdit etmiştir.”

Her iki tarafta darp raporu alıp birbirinden şikayetçi oldu. Konu yargıya taşındı konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis Memuru A.C.Y.’nin ise görev yeri değiştirildi.

Öte yandan, ​İHA ise, konuyla ilgili haberinde kadını darp eden polisin 'FETÖ soruşturması geçirdiğini' söyledi.