birgün

28° AZ BULUTLU

DÜNYA 27.07.2021 20:56

Prison Break dizisinin yıldızı Wentworth Miller'a otizm tanısı kondu

Prison Break dizisinin yıldızı Wentworth Miller'a otizm tanısı kondu

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Fenomen dizi Prison Break'te Michael Scofield'i canlandıran oyuncu Wentworth Miller, kendisine yetişkin otizmi tanısı konduğunu açıkladı.

49 yaşındaki yıldız Instagram hesabında paylaştığı haberde, daha önceden otizmi olabileceğini düşünmesine rağmen, resmi tanının kendisine "şok" niteliğinde olduğunu belirtti.

Miller hesabında, "Bu sonbahar resmi olmayan otizm tanısı almamın bir yılı dolacak. Öncesinde de kendime böyle bir tanı koymuştum. Resmi tanı da geldi. Güncelleme ihtiyacı olan uzun, kusurlu bir süreçti. Bence. Ben orta yaşlı bir adamım. 5 yaşında değilim", diye yazdı.

Ünlü yıldız, "Otizm hakkında yeterince bilgi sahibi değilim. (Bilinmesi gereken çok şey var.) Şimdi anlayışımı dönüştürmem gerekiyor gibi gözüküyor. Yaşadığım 50 yılı yeni bir gözlükle yeniden incelemeliyim..." diye ekledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol