birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

Prof. Dr. Erinç Yeldan’ın mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi’ne girişi yasaklandı

Prof. Dr. Alp Erinç Yeldan, mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi’ne girişinin Genel Sekreterlik emriyle yasaklandığını açıkladı. Yaşanan duruma itiraz edeceğini kaydeden Yeldan, "Bu keyfi ve hukuk dışı uygulamayı kabul etmiyorum" dedi.

GÜNCEL 03.12.2021 13:13
Prof. Dr. Erinç Yeldan’ın mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi’ne girişi yasaklandı
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Kadir Has Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) Dekanı Prof. Dr. Alp Erinç Yeldan’ın mezunu olduğu Boğaziçi Üniversitesi’ne girişi, Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterlik emriyle yasaklandı. Durumu sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Yeldan, “Bu keyfi ve hukuk dışı uygulamanın tam da Boğaziçi Üniversitesinin Rektörülüğüne yakışır olduğunu söyleyebilirim. Ülkem adına utanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yeldan, şunları söyledi:

“1982 yılında gururla mezun olduğum Boğaziçi Üniversitesi’ne 3 Aralık itibariyle girişimin Genel Sekreterlik emriyle yasaklanmış olduğunu öğrendim. Kampüse girmem güvenlik görevlileri tarafından engellenmekte. Bu keyfi ve hukuk dışı uygulamanın tam da Boğaziçi Üniversitesinin Rektörülüğüne yakışır olduğunu söyleyebilirim. Ülkem adına utanıyorum.”

'GENEL SEKRETERLİK UYGUN GÖRMÜYORMUŞ'

Yaşanan duruma ilişkin BirGün’e konuşan Yeldan, giriş kartı ve belgeleri olmasına karşın üniversiteye alınmadığını söyledi. Görevlilerin, Genel Sekreterlik tarafından kendilerine bildirilen listede ismi olduğu için içeri alınamayacağını söylediğini aktaran Yeldan, kendisine hiçbir gerekçe sunulmadığını açıkladı. Yeldan, “Hiçbir gerekçe yok Genel Sekreterlik uygun görmüyormuş bu sebeple içeri alınmadım” dedi.

Hukuk dışı ve keyfi bu uygulamaya karşı itirazda bulunacağını kaydeden Yeldan, “Boğaziçi Üniversitesi’nde danışmanlık yaptığım, birlikte çalıştığımız öğrencilerim, proje yürüttüğüm meslektaşlarım var. Böyle bir keyfi uygulama kabul edilemez” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol