birgün

13° SİSLİ

GÜNCEL 08.09.2020 20:14

Prof. Dr. Naci Görür, riskli deprem bölgesini açıkladı: Dikkatli olunmalı

Malatya'da meydana gelen depremin ardından açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, "Kanaatimce Çelikhan-Erkenek arası daha da riskli hale geldi. Dikkatli olunmalıdır" uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür, riskli deprem bölgesini açıkladı: Dikkatli olunmalı

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge'de meydana gelen depremin ardından bir Twitter hesabından uyarıda bulundu.

Malatya, "Pütürge-Sahilköy’de 4.7 büyüklüğünde deprem olduğunu" hatırlatan Görür, "Deprem DAF’ın Hazar Gölü- Sincik kolunun batısında ve Çelikhan-Erkenek koluna yakın. Bu tür depremler Coulomb stres transferi yoluyla komşu faylarda stres değişimine neden olarak oralarda deprem riskini artırabilirler" dedi.

Görür, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Kanaatimce Çelikhan-Erkenek arası daha da riskli hale geldi. Dikkatli olunmalıdır."

prof-dr-naci-gorur-riskli-deprem-bolgesini-acikladi-dikkatli-olunmali-778480-1.
Prof. Dr. Naci Görür'ün Twitter hesabından paylaştığı görselde, "Şekli inceleyin" dedi.

MALATYA'DA ARTÇI SARSINTILAR SÜRÜYOR

Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından çok sayıda sarsıntı kaydedildi.

AA'nın aktardığına göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 13.44'te merkez üssü Pütürge ilçesi olan 4,6 büyüklüğündeki sarsıntının ardından saat 15.39'da 4,2, 16.21'de 4,1, 18.06'da 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İlçede ayrıca büyüklüğü 3,9 ve 1,9 arasında çok sayıda sarsıntı oldu.

AFAD ekipleri ise kentte şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız