birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.09.2020 20:14

Prof. Dr. Naci Görür, riskli deprem bölgesini açıkladı: Dikkatli olunmalı

Malatya'da meydana gelen depremin ardından açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, "Kanaatimce Çelikhan-Erkenek arası daha da riskli hale geldi. Dikkatli olunmalıdır" uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür, riskli deprem bölgesini açıkladı: Dikkatli olunmalı

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge'de meydana gelen depremin ardından bir Twitter hesabından uyarıda bulundu.

Malatya, "Pütürge-Sahilköy’de 4.7 büyüklüğünde deprem olduğunu" hatırlatan Görür, "Deprem DAF’ın Hazar Gölü- Sincik kolunun batısında ve Çelikhan-Erkenek koluna yakın. Bu tür depremler Coulomb stres transferi yoluyla komşu faylarda stres değişimine neden olarak oralarda deprem riskini artırabilirler" dedi.

Görür, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Kanaatimce Çelikhan-Erkenek arası daha da riskli hale geldi. Dikkatli olunmalıdır."

prof-dr-naci-gorur-riskli-deprem-bolgesini-acikladi-dikkatli-olunmali-778480-1.
Prof. Dr. Naci Görür'ün Twitter hesabından paylaştığı görselde, "Şekli inceleyin" dedi.

MALATYA'DA ARTÇI SARSINTILAR SÜRÜYOR

Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremin ardından çok sayıda sarsıntı kaydedildi.

AA'nın aktardığına göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 13.44'te merkez üssü Pütürge ilçesi olan 4,6 büyüklüğündeki sarsıntının ardından saat 15.39'da 4,2, 16.21'de 4,1, 18.06'da 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İlçede ayrıca büyüklüğü 3,9 ve 1,9 arasında çok sayıda sarsıntı oldu.

AFAD ekipleri ise kentte şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlamadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol