“Protesto hakkı anayasal koruma altındaysa Cumartesi Anneleri’nin bu hakları neden engelleniyor?”

23.04.2019 11:52 GÜNCEL
Kayıp yakınlarını aramak için her cumartesi basın açıklaması yapan ve bir süredir polis tarafından engellenen Cumartesi Anneleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u kınadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı değerlendirirken “Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındadır.” diyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a yanıt Cumartesi Anneleri’nden geldi. Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: Fahrettin Altun cevap ver: ülkemizde protesto […]

Kayıp yakınlarını aramak için her cumartesi basın açıklaması yapan ve bir süredir polis tarafından engellenen Cumartesi Anneleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u kınadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı değerlendirirken “Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındadır.” diyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a yanıt Cumartesi Anneleri’nden geldi.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Fahrettin Altun cevap ver: ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındaysa evlatlarını arayan Cumartesi Anneleri’nin bu hakları 35 haftadır polis zoruyla neden engelleniyor?

Anayasal güvence altında olan haklarını kullanmak isteyenlere hukuk dışı şiddet uygulayanların, basın açıklaması yapmak isteyen milletvekili Remziye Tosun’un omurgasını kıranların linç yapanlara seyirci kalmaları kabul edilemez bir çifte standarttır.

Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları,  organize suç şebekeleri tarafından lince maruz kalmıştır. Vatandaşlık ahlakımızı derinden sarsan bu barbarlık hepimiz için bir utanç kaynağıdır, lanetliyoruz.

Cumartesi Anneleri