Kylian Mbappe'nin içinde bulunduğu tartışmalar bitmek bilmiyor. PSG ile önümüzdeki sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatmak istemediğini kulübe bildiren Mbappe takımın Japonya kampının kadrosuna alınmadı. Mbappe'nin satış listesinde konduğu iddia edildi.

Kaynak: Haber Merkezi
PSG'de kamp kadrosuna alınmayan Mbappe satış listesinde

Dünyanın en iyi birkaç futbolcusundan biri olarak gösterilen Kylian Mbappe'nin ismi uzun süredir transfer dedikodularının tam ortasında yer alıyor. Sözleşmesi önümüzdeki sezon sonu bitecek Mbappe, PSG yönetimine opsiyonunu kullanmayacağını ve bu sezon sonu kulüpten ayrılmak istediğini bildirmişti.

Mbappe'yi bonservissiz kaybetmek istemeyen PSG yönetimi ise Mbappe'nin sözleşmesini uzatmaması halinde bu yaz satılacağını açıklamıştı. Kulüp yöneticileri ile görüşen Mbappe'nin sözleşme uzatma teklifini kabul etmediği belirtildi.

Gazeteci Fabrizio Romano, yaşanan gelişmeler üzerine "PSG bugünden itibaren Mbappe'yi satış listesine koydu" paylaşımında bulundu. Mbappe, takımının Japonya'da yapacağı hazırlık kampının kadrosuna alınmadı.

Romano, PSG'nin Mbappe'nin Real Madrid ile önümüzdeki yaz bonservissiz bir transfer konusunda anlaştığını düşündüğünü yazdı. PSG'nin Mbappe'yi mümkün olan en kısa sürede satmak istediği ve hiçbir kulübe veto koymadığı öne sürülüyor.

İsmi uzun zamandır Real Madrid ile anılan Mbappe, geçen sene bonservisi elinde olmasına rağmen herkesi şaşırtarak astronomik bir bedel karşılığında PSG ile sözleşme yenilemişti. Ancak 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Mbappe, bu yaz sözleşmesi sona erdikten sonra opsiyonunu kullanmak istemediğini kulübe bildirdi.

Kulüp Mbappe'nin bu tavrına sinirlenirken Mbappe ise önümüzdeki sezon da PSG'de kalarak sözleşmesini tamamlamak istediğini söylüyor.