birgün

13° PARÇALI BULUTLU

PTT emekçileri Genel Merkez’de

ÇALIŞMA YAŞAMI 09.09.2022 07:40
PTT emekçileri Genel Merkez’de Fotoğraf: Arşiv
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

PTT yönetiminin emekçiler üzerindeki baskı politikalarına karşı, Haber-Sen üyesi PTT işçileri Batman ve İstanbul'dan Ankara'ya yürüyor. Emekçiler bugün Ankara’da olacak.


"PTT'deki sürgünlere, hukuksuzluğa, liyakatsizliğe karşı yürüyoruz" sloganıyla yola çıkan PTT emekçileri Haber-Sen üyelerinin sürgün edilmesine, sendika düşmanlığına, hukuksuz uygulamalara ve işleyişe karşı ses yükseltti.

Yürüyüş ile ilgili olarak BirGün’e değerlendirmelerde bulunan KESK Haber-Sen Genel Sekreteri İbrahim Damatoğlu şunları söyledi: “Sendikamız gerekçe gösterilerek hukuksuz ve kanunlara aykırı olarak sürgün edildik. Son 2 yıldır PTT sendikamıza ve üyelerimize saldırıyor. Biz pandemi döneminde de eylemlerimizi sürdürmüştük. Çeşitli kazanımlar elde ettik, diğer kazanımları mahkeme yoluyla kazandık. Aslında PTT kamuyu zarara sokmaktan başka bir şey yapmıyor. Anayasayı çiğnedikleri durumda biz meseleyi mahkemeye taşıdığımızda kaybediyorlar ve bu da kamu zararına neden oluyor.”

Yürüyüşte şimdiye kadar herhangi bir olay yaşanmadan sürdüğünü belirten Damatoğlu bugün yapılacak basın açıklamasına ilişkin ise şöyle dedi: “Polis her girdiğimiz ilde onları takip etmemizi istiyor. Karşımızda konuşlanıp bekliyorlar. Polisle karşı karşıya geliyoruz. Yarın Genel Müdürlük önünde basın açıklaması yapacağız. Bize olası bir müdahale halinde suç duyurusunda bulunacağımızı buradan ilan ediyorum.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol