birgün

4° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 06.12.2019 01:18

PTT Kargo işçileri isyan etti

PTT Kargo işçileri isyan etti

Emek Servisi

PTT Kargo’nun İstanbul Acıbadem’de bulunan Kadıköy ve Üsküdar dağıtım merkezinde taşeron olarak çalışan işçiler, ağır çalışma koşullarına ve mobbing uygulamalarına karşı iş bırakarak eylem başlattı.

Alınan bilgilere göre, yürüyerek dağıtım yapan işçilerden mevzuata aykırı şekilde 10 kilodan da ağır paketleri taşımaları istendi. Buna itiraz eden işçiler, küfür ve hakaretlere maruz bırakıldı. Bunun üzerine yaklaşık 200 işçi, dün merkezin önünde toplanarak eyleme geçti. PTT Kadıköy Şube Müdürü’nün işçileri, “İşinize gelirse taşırsınız, işinize gelmezse kapı orada!” diyerek kovmakla tehdit ettiği öğrenildi.

PTT Kargo-Sen’den yapılan açıklamada ise “İşçilere küfür eden, zorla yük taşıttıran, işçiyi işiyle, ekmeğiyle tehdit eden herkes hesap verecek! Posta işçileri artık yalnız değil, bundan sonra herkes hesabını ona göre yapsın!” ifadeleri kullandı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız