birgün

10° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 22.10.2020 23:14

Putin: Dağlık Karabağ'da Türkiye ile anlaşmazlıklarımız var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ sorununda Türkiye ile aynı düşüncede olmadıklarını söyledi. Putin, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sert görünebilir ama o esnek bir siyasetçi ve Rusya'nın da güvenilir bir ortağı" ifadelerini kullandı.

Putin: Dağlık Karabağ'da Türkiye ile anlaşmazlıklarımız var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağlık Karabağ sorununda Türkiye ile aynı düşüncede olmadıklarını ve anlaşmazlıkları konusunda ödün verebilecekleri noktalar bulmaları gerektiğini söyledi.

Putin, çatışmalarda, iki taraftan da ayrı ayrı 2 binin üzerinde kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.

"ERDOĞAN, RUSYA'NIN GÜVENİLİR BİR ORTAĞI"

putin-daglik-karabag-da-turkiye-ile-anlasmazliklarimiz-var-796066-1.

BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre Rusya lideri, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, "Sert görünebilir ama o esnek bir siyasetçi ve Rusya'nın da güvenilir bir ortağı" ifadesini kullandı.

Bir düşünce kuruluşunun sanal ortamda yapılan toplantısında katılan Rusya lideri, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile "sürekli" temas halinde olduğunu da açıkladı. Putin, "Onlarla günde birkaç kere konuşuyorum" dedi.

Rusya lideri, iki ülkenin dışişleri bakanlarının Cuma günü Washington'da yapacakları görüşmeye de değinerek, "Umarım, Amerikalı ortaklarımız da, uzlaşı sağlama noktasında bizimle uyum içinde hareket ederler" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız