birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Putin net konuştu: Yapılması gereken tek bir şey var!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Belarus lideri ile görüşmesi sonrası basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Putin, Ukrayna krizine ilişkin, krizin çözümünde Kiev'in yapması gereken tek şeyin masaya oturmak olduğunu söyledi. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ise Rusya ile ortak tatbikatların yakında sona ereceğini ifade ederek, "Olası bir saldırının geri püskürtülebileceğini söyleyebiliriz" dedi.

DÜNYA 18.02.2022 16:58
Putin net konuştu: Yapılması gereken tek bir şey var!
Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Kremlin’de bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki lider basın toplantısı düzenledi.

Putin, Ukrayna’yı sistematik olarak ateşkesi ihlalle suçlayarak, "Kiev'in yapması gereken tek şey Donbass ile müzakere masasına oturmak ve anlaşmazlığın bir çözümü üzerinde anlaşmak, ne kadar erken olursa o kadar iyi" ifadelerini kullandı.

Putin ayrıca "Ukrayna yönetimi sürekli gerilimi körüklüyor. Donbass'ta gerilimin yükseldiğini görüyoruz, Minsk anlaşmasının uygulanması gerekiyor" diye konuştu.

"Rusya'ya karşı yaptırımlar her halükarda uygulanacak" diyen Putin, "Yaptırımların amacı Rusya ve Belarus'un gelişimini engellemek ve haksız rekabet oluşturmak" dedi.

Putin, yaptığı açıklamada, Rusya ve Belarus ordularının Belarus’ta gerçekleştirmekte oldukları ortak tatbikatın Ukrayna ya da başka bir taraf için tehdit oluşturmadığını kaydetti.

Rusya ile ortak tatbikatı gerçekleştiren Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ise tatbikatların açık ve şeffaf bir şekilde yapıldığını ifade etti.

Lukaşenko Rusya ile ortak tatbikatların yakında sona ereceğini ifade ederek, "Tatbikatlarımız yakında sona erecek. Olası bir saldırının geri püskürtülebileceğini söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol