birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 31.05.2020 16:09

'Rapçi Rota'ya Bilal Erdoğan gözaltısı' iddialarına savcılıktan yalanlama

Rap müzik şarkıcısı Rota (Bulut Alpman), çektiği video klip nedeniyle evinden gözaltına alındığı iddia edilmişti. Başsavcılık iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı

'Rapçi Rota'ya Bilal Erdoğan gözaltısı' iddialarına savcılıktan yalanlama

‘Rota’ adıyla bilinen rapçi Bulut Alpman’ın evine sabahın erken saatlerinde polis baskını yapıldığı iddia edildi. Alpman’ın yeni şarkısı “Ağla”daki sözler ve klibi nedeniyle gözaltına alındığı iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iddiaları yalanladı.

Alpman, bahsi geçen şarkının klibinde Bilal Erdoğan maskesi ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı önünde çektiği sahnede “Bilal’e anlatır gibi anlatcam sizlere çocuk” sözlerine yer vermişti.

BAŞSAVCILIKTAN YALANLAM

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama ile Alpman'ın gözaltına alındığı iddiaları yalanlandı. Savcılıktan yapılan açıklamada "Kamuoyunda “Rota” ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulaması söz konusu değildir. Gözaltı iddiasıyla ilgili yayın ve paylaşımlar gerçek dışıdır" denildi.

Bulut Alpman, ‘Kukla’ adlı şarkısı nedeniyle de 29 Mart 2019’da tutuklanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız