birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 31.05.2020 16:09

'Rapçi Rota'ya Bilal Erdoğan gözaltısı' iddialarına savcılıktan yalanlama

Rap müzik şarkıcısı Rota (Bulut Alpman), çektiği video klip nedeniyle evinden gözaltına alındığı iddia edilmişti. Başsavcılık iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı

'Rapçi Rota'ya Bilal Erdoğan gözaltısı' iddialarına savcılıktan yalanlama

‘Rota’ adıyla bilinen rapçi Bulut Alpman’ın evine sabahın erken saatlerinde polis baskını yapıldığı iddia edildi. Alpman’ın yeni şarkısı “Ağla”daki sözler ve klibi nedeniyle gözaltına alındığı iddia edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iddiaları yalanladı.

Alpman, bahsi geçen şarkının klibinde Bilal Erdoğan maskesi ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı önünde çektiği sahnede “Bilal’e anlatır gibi anlatcam sizlere çocuk” sözlerine yer vermişti.

BAŞSAVCILIKTAN YALANLAM

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama ile Alpman'ın gözaltına alındığı iddiaları yalanlandı. Savcılıktan yapılan açıklamada "Kamuoyunda “Rota” ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulaması söz konusu değildir. Gözaltı iddiasıyla ilgili yayın ve paylaşımlar gerçek dışıdır" denildi.

Bulut Alpman, ‘Kukla’ adlı şarkısı nedeniyle de 29 Mart 2019’da tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol