birgün

24° AÇIK

SPOR 17.08.2019 13:50

Rapinoe: Trump bizden nefret ediyor çünkü bizler güçlü kadınlarız

Rapinoe: Trump bizden nefret ediyor çünkü bizler güçlü kadınlarız

ABD Başkanı Donald Trump’a karşı duruşu ve 2019 Kadınlar Dünya Kupası’ndaki performansıyla akıllara kazınan Megan Rapinoe, The Guardian’dan Emma Brockes’a konuştu.

Dört Dünya Kupası, dört de olimpiyat altın madalyası kazanan ABD Kadın futbol Milli Takımı spor tarihinde müstesna bir yere sahip. Bu takımın son Dünya Kupası’nda öne çıkan en önemli ferdi ve lideri olan Megan Rapinoe, sadece sahada değil saha dışında aldığı sorumlulukla da sporseverlerin gözünde önemli bir yere sahip oldu. Rapinoe Trump’a karşı sergilediği tavrı şu cümlelerle özetliyor: “Otorite karşıtı olduğumu söyleyemem, ama güçlerini kötüye kullanan ya da insanları manipüle eden bir kişi olduğunda, sessiz kalamam.”

Rapino’nun Trump ile kavga etmesinin en keyifli yönlerinden biri, kendi çelişkilerinin ağırlığı altında ezilmesine neden oluyordu. Rapinoe bu durumu şu cümlelerle özetliyor: “Sevdiği her şeyiz. Güçlü kadınlar olmamız dışında. Ve gerçekten zor zamanlar geçiriyordu. Bunu attığı tweetlerden görebiliyorsunuz. Bizden nefret ediyor, bizi seviyor, Beyaz Saray'a gelmemizi istiyor ve aynı anda bizi tehdit ediyor.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız