birgün

24° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 08.11.2019 01:32

Real işçileri hâkim karşısına çıktı

Real işçileri hâkim karşısına çıktı

Nakliyat-İş Sendikası'nın desteğiyle, gasp edilen tazminat hakları için 27 aydır mücadelelerini sürdüren Real Market işçileri, iki yıl önce yaptıkları bir eylem nedeniyle hâkim karşısına çıktı.

İşçiler 25 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Güneşli’deki Metro mağazasında işgal eylemi gerçekleştirmiş, özel güvenliğin saldırısına maruz kalmıştı. Ardından çevik kuvvet ekipleri mağazaya girerek sendika başkanı ve yöneticilerinin de aralarında olduğu 35 kişiyi gözaltına almıştı.

İşçiler, Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika yöneticileri hakkında dava açılmıştı. Dava önceki gün Bakırköy 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başladı ve önümüzdeki şubat ayına ertelendi. Sendikadan yapılan açıklamada, “Yasal haklarını alana kadar Real işçilerinin mücadelesine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dendi.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız