Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Q Yatırım Bankası'nın kurulmasına izin verdi. BDDK'nin kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı: BDDK izin verdi, yeni banka kuruldu
Fotoğraf: AA

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), "Q Yatırım Bankası AŞ" unvanlı bir yatırım bankası kurulmasına izin verdi.

BDDK'nin konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda şu ifadeler yer aldı:

"Kurul Başkanlığının 11.10.2022 tarihli gündem yazısı ekinde gönderilen 11.10.2022 tarih ve .... sayılı yazı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;

Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine ilişkin Yönetmeliğin 4 üncü maddesi kapsamında alınan bilgi ve belgeler ve söz konusu bilgi ve belgelere yöneklik aynı maddenin ikinci fıkrasında verilen yetki çerçevesinde 5411 syaılı Bankacılık Kanununun (Kanun)7 nci ve 8 inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde kanunun 6 ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Ali Ercan, Bien Finans Faktoring AŞ, Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret AŞ, Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ve Q Yatırım Holding AŞ tarafından Türkiye'de 500 milyon TL kuruluş sermayeli "Q Yatırım Bankası A.Ş." unvanlı bir yatırım bankası kruulmasına izin verilmesine karar verilmiştir."

Resmi Gazete'de yayımlanan kararResmi Gazete'de yayımlanan karar