birgün

3° PARÇALI BULUTLU

Ressam Komet’in cenaze programı belli oldu

‘Komet' adıyla bilinen ressam ve şair Gürkan Coşkun’un, 28 Eylül Çarşamba günü defnedileceği açıklandı. Sanatçı, 14.00’te Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlenecek törenin ardından Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

KÜLTÜR SANAT 26.09.2022 15:17
Ressam Komet’in cenaze programı belli oldu
Abone Ol google-news

Kanser hastalığı nedeniyle 81 yaşında hayatını kaybeden ressam ve şair Gürkan Coşkun’un cenaze programı netleşti.

Coşkun adıyla bilinen sanatçı, 28 Eylül Çarşamba günü 14.00’te Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlenecek törenin ardından Bebek Camii’nde kılınacak namazdan sonra Aşiyan Mezarlığı’nda defnedilecek.

"Kuyruklu yıldız" anlamına da gelen Komet ismini kullanan sanatçı, Mehmet Güleryüz'ün "Güldüğüme Bakma" adlı nehir söyleşisinde belirttiğine göre ismini, "Bill Haley & His Comets" grubundan esinlenerek aldı.

Yaşamını İstanbul ve Paris'te sürdürmüş olan ressam, Türkiye'de on beş, Paris'te dokuz, Viyana, Salzburg, Lozan ve Brüksel'de ise birer kişisel sergi açtı. Komet ayrıca, birçok uluslararası sergiye katıldı.

Eserleri, Lozan Canton Müzesi, Viyana Modern Sanatlar Müzesi, Kopenhag Grafik Sanatlar Müzesi, Paris Modern Sanatlar Müzesi ve İstanbul Modern gibi müzelerde yer alıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun