birgün

13° SİSLİ

SPOR 24.08.2020 11:32

Ricardo Quaresma, Altay yolunda

TFF 1. Lig'de Süper Lig parolasıyla iddialı bir kadro kurmak isteyen Altay'da Başkan Özgür Ekmekçioğlu takımın bu yılki hedefi ve transfer gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ekmekçioğlu, Ricardo Quaresma ile transfer görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.

Ricardo Quaresma, Altay yolunda


BİRGÜN İZMİR

Transfer çalışmalarında rakiplerinin bir adım önüne geçen Altay’da Başkan Özgür Ekmekçioğlu, Siyah-Beyazlıların transfer gündemini TRT’ye değerlendirdi.

Hücum hattı için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Ekmekçioğlu, Ricardo Quaresma ile görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

Her zaman ligde en iyisini yapmak için çalıştıklarını belirten Başkan Ekmekçioğlu, ‘‘Favori ilan edilmek güzel bir duygu. İnşallah bunun hakkını vereceğiz. Bunun için çok çalışıyoruz. Takımımızı erken kurmaya gayret ettik. İyi transferler yapmaya çalıştık. Önümüzdeki sezon muhtemel yabancı oyuncu sınırlamasını da düşünerek yerli ve yabancı oyuncu tercihlerimizde Süper Lig’de olabildiğince kimleri tutabiliriz diye planlama yapmaya çalışıyoruz. Şu an görüştüğümüz iki oyuncumuz daha var. Özellikle 10 numara pozisyonuna ve hücum hattına sürpriz bir isim olabilir’’ şeklinde konuştu.

ricardo-quaresma-altay-yolunda-772497-1.

Q7 İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Ekmekçioğlu son günlerde adı sıkça Altay ile anılan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma konusunu ise şu sözlerle değerlendirdi: ‘‘Quaresma dünya çapında bir oyuncu, kendini ispatlamış bir isim. Onunla ilgili bir görüşmemiz oldu ve temaslar hala devam ediyor. Quaresma'nın da görüştüğü başka kulüpler var. Bu bir süreç, olumlu veya olumsuz ne olur bilemiyoruz. O mevkide boşluğumuz var. Bizim de alternatiflerimiz var. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bir karar vereceğiz.’’

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız