birgün

2° AÇIK

DÜNYA 26.01.2021 14:03

Riyad'da şiddetli patlama

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Patlamaya ilişkin açıklama yapan Suudi Arabistan kaynakları ise, Riyad'a balistik bir füze atıldığını" belirterek füzeye ait görüntüleri paylaştı.

Riyad'da şiddetli patlama

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da patlama sesi duyuldu. Yerel basın, başkente yönelik füzeli saldırı gerçekleştirildiğini belirtti. Füzelerin Suudi Arabistan hava savunma sistemi tarafından püskürtüldüğü aktarıldı. Bu esnada şiddetli patlama sesi duyulduğu ifade edildi.

Öte yandan Suudi Arabistan, 2015 yılından bu yana Yemen'de Suudi Arabistan liderliğinde Arap koalisyonu kurulması ile Husiler tarafından defalarca hedef alınmıştı.

Suudi Arabistan kaynakları, "Riyad'a balistik bir füze atıldığını" belirterek füzeye ait görüntüleri paylaştı. Balistik füzenin, 'hava savunma sistemleri tarafından imha edildi' öne sürüldü.

Patlamanın nedenine ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol