birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 28.03.2017 10:46

Rıza Sarraf, Trump’a yakın iki avukatı 'transfer' etti!

Rıza Sarraf, Trump’a yakın iki avukatı 'transfer' etti!

17-25 Aralık operasyonlarının kilit isimlerinden Rıza Sarraf, ABD’de tutuklu yargılandığı dosta için ABD Başkanı Donald Trump’a yakınlığıyla bilinen eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski ABD Adalet Bakanı Michael Mukasey'i avukat olarak savunma ekibine kattı.

New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bahara'nın, istifa etmediği için görevden alınmasının ardından vekaleten bu göreve getirilen Joon Kim, davaya bakan Yargıç Richard Berman'a sunduğu dilekçede, Giuliani ve Mukasey'in, Rıza Sarraf'ın avukatları olarak savunma takımına katıldıklarını belirtti.

Sputnik'in haberine göre, Rıza Sarraf'ın avukatlarından Benjamin Brafman, Giuliani ve Mukasey'in duruşmalara katılmayacaklarını ancak konunun hukuksal ve yasal yönleri üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Geçen yıl mart ayında Miami'de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Rıza Sarraf halen New York Metropolitan Cezaevi'nde yatıyor. Rıza Sarraf hakkında 75 yıl hapis cezası isteniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol