birgün

6° AÇIK

Rize'de çay satışları 1 adetle sınırlandırıldı

Gazeteci İsmail Saymaz, çay denildiğinde akla ilk gelen şehir olan Rize'de çay satışlarının 1 adetle sınırlandırıldığını duyurdu. Rize'de bir marketten fotoğraf paylaşan Saymaz, "Bir paketten fazlası alınamıyor" dedi.

GÜNCEL 30.08.2022 13:40
Rize'de çay satışları 1 adetle sınırlandırıldı
Abone Ol google-news

AKP'nin yanlış politikaları sonucu çiftçiler ve çay üreticileri; mazot, gübre ve tohum maliyetinin altında ezilmeye devam ederken her yıl işçilere istihdam sağlayan ve çay denilince akla gelen ilk şehir olan Rize'de çaya satış kotası getirildi.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar ekonomik krizin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Saymaz'ın ünlü bir marketten çektiği görüntülerde raflara "Çay çeşitleri satışı 1 adetle sınırlıdır" yazısının asıldığı görüldü.

Saymaz, paylaşımına "Burası Rize’nin çok ünlü marketlerinden biri. Çayın başkenti Rize’de markette çaya satış kotası getirilmiş. Bir paketten fazlası alınamıyor" notunu düştü.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (ÇAYKUR) 16 Mayıs tarihinde çaya yaptığı yüzde 43.71 zamla birlikte mayıs ve haziran ayında toplam zam yüzde 61.3'e ulaşmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol