Rize'de bir esnaf, marketinin deposunun önüne araç park edilmesini engellemek için "15 dakika üzeri bomba ihbarı verilir" yazılı dubalar yerleştirdi.

Kaynak: İHA
Rizeli esnaftan park 'uyarısı': "15 dakika üzeri bomba ihbarı verilir"
Fotoğraf: İHA

Rize merkeze bağlı Camiönü mahallesinde bulunan bir benzin istasyonunun sahibi Muhsin Çolak, benzin istasyonuna ait marketin deposunun kapısına araçların sürekli park etmesinden ötürü rahatsız oldu.

Araçların parkını engellemek için çözüm yolu arayan Çolak, önce dubalara "Depo önü park yapılmaz" tabelası yerleştirdi.

Fakat geceleri bazı vatandaşlar araçlarını tekrardan deponun önüne park etmeye devam edince bu sefer park edilmemesi için hazırladığı dubanın üzerine "15 dakika üzeri bomba ihbarı verilir" yazdırdı.

"BİRAZ KURTULDUK"

İnsanların yazıyı gördüklerinde şaşırdıklarını belirten Muhsin Çolak, “Burası petrol olduğundan dolayı kameranın çok olmasından ötürü burası garanti yer. Herkes arabalarını petrolün karşına çekerek 'Bir şey olursa kameradan görürüz' diye buraya park ediyorlar" dedi.

"Gece geliyorlar burada deponun önüne bırakıp gidiyorlar. Bende bıktım artık böyle bir şey yapmayı düşündüm. Gören şaşırıyor da ne yapayım yani bu da Rizeli aklı." diye konuşan Çolak, "İnsanlar bunu gördüğünden ötürü biraz kurtulduk, daha araç çekmiyorlar. Burası depomuzun önü yani adam bırakıp gidiyor. Ben de bıktığım için böyle bir şey yaptım” dedi.