birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 16.12.2018 19:10

Roma dönemine ait 1600 yıllık lahit parçası ele geçirildi

Roma dönemine ait 1600 yıllık lahit parçası ele geçirildi

Isparta'da Roma dönemine ait olduğu belirlenen 1600 yıllık Sidamara tipi lahdin bir parçası jandarmanın operasyonunda ele geçirildi. Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kuleönü beldesinde M.D.'nin elinde bulundurduğu tarihi eseri 700 bin lira karşılığında satmaya çalıştığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. M.D.'yi takibe alan jandarma ekipleri yaptığı operasyonda M.D. ile satışa aracılık ettiği belirlenen Y.D., B.A. ve O.A.'yı yakaladı.

Operasyon kapsamında yapılan aramada Roma dönemine ait olduğu belirlenen 1600 yıllık, 90x70 ebatında yaklaşık 100 kilogram ağırlığında olan Sidamara tipi lahdin bir yüzü ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin sorgusunun sürdüğü belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız